idze

Спорт

Игор Стефановски-Иџе во партнерство со „Макпетрол“ до врвни резултати на европските авто-трки

А1он
Македонскиот автомобилски шампион Игор Стефановски-Иџе и „Макпетрол“ ја продолжија долгогодишната соработка со цел достигнување уште подобри резултати во европските натпреварувања. Стефановски викендов во Франција беше
Спорт

Стефановски остана без пласман на денешната трка во Имола

А1он
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски не ја заврши денешната трка во Имола на патеката „Енцо и Дино Ферари“ во рамки на ТЦР шампионатот на Италија. –
Спорт

ВИДЕО: Стефановски со своето „Хјундаи“ удри во заштитната ограда и остана без пласман

А1он
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски остана без пласман на втората трка од првенството на ТЦР Италија, откако денеска излета од патеката во Монца и предвреме ја
Спорт

Стефановски четвртопласиран во Монца

А1он
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски имаше денеска забележителен старт на новата сезона во првенството на ТЦР Италија, освојувајќи го четвртото место на патеката во Монца во
Спорт

Стефановски победи на „Валелунга“ во трка од ТЦР шампионатот

А1он
Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе ја оствари првата победа во ТЦР шампионат. Тој со својот „Хјундаи“ денес беше најбрз на патеката Валелунга. На второто
Спорт

Иџе викендов ќе вози во Имола како единствен странец во ТЦР Италија

А1он
Македонскиот автомобилски шампион на меѓународните трки, Игор Стефановски Иџе, викендов ќе вози на ТЦР шампионатот на Италија. Од Имола, тој оптимистички најавува дека е подготвен
Спорт

Иџе заврши на 16-тата позиција на првата трка во Асен

А1он
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе заврши на 16-тата позиција на првата трка на патеката во Асен, Холандија во рамки на ТЦР-Европа шампионатот. Иџе тргна
Спорт

Стефановски не ја заврши втората трка на „Хунгароринг“

А1он
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе не ја заврши втората трка на „Хунгароринг“, која е дел европскиот ТЦР-шампионат. Иџе имаше проблеми со својот автомобил „Хјундаи“