goran pandev

Спорт

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев во интервју за италијанскиот весник „Газета дело спорт“ изрази желба да остане да работи во фудбалот, како
Спорт

Пандев: Можеби погрешив што не се повлеков по Европското првенство

А1он
Легендарниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, блескавата кариера ќе ја заврши во дресот на Парма. Пандев, во последниот ден од зимскиот преоден рок,
Спорт

Повредата не е сериозна – Пандев ќе паузира една недела

А1он
Горан Пандев ќе паузира една недела, поради повредата која ја доби на натпреварот со Порденоне. Легендата на македонскиот фудбал, го креираше пресвртот на Парма во
Спорт

Парма му посака добредојде на „моќниот Македонец“ Горан Пандев

А1он
Парма го потврди изненадувачкиот трансфер на македонскиот поранешен капитен Горан Пандев од Џенова, со порака на социјалните мрежи дека се засилува со „моќниот Македонец“. Bolstering
Спорт

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни во пензија

А1он
Рекордерот според настапи и постигнати голови во дресот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев потврди дека ова е последната сезона во која го носи дресот
Спорт

Пандев втор највозрасен стрелец на ЕП

А1он
Горан Пандев стана вториот највозрасен стрелец во историјата на Европските првенства. Капитенот на македонската репрезентација, против Австрија се запиша во листата на стрелците на возраст