gola mesecina

Култура

Со премиерата „Грдиот“ вечер почнува „Гола месечина“

А1он
Со премиера на комедијата „Грдиот“ од НУ „Театар Комедија“ во режија на Ирена Стеријовска вечерва во 21:00 часот во Спортскиот центар „Ново Лисиче“ почнува традиционалниот
Култура

Отворен Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

А1он
Фестивалот на комедијата „Гола месечина“ беше отворен синоќа, при што публиката уживаше во претставата „Чао пријатно“ во која глумат актерите Тино Костадиновски и Атанас Атанасовски.
Култура

Почнува Фестивалот на комедијата „Гола месечина“

А1он
Фестивалот на комедијата „Гола месечина“, кој е во продукција и организација на Театар Комедија и под покровителство на Општина Аеродром, ќе се одржува од вечерва
Култура

Гран-при за театарот „Сартр“ од Сараево на петтиот фестивал „Гола месечина“

А1он
Гран-при за најдобра претстава на 5. Интернационален фестивал на комедијата „Гола месечина“ доби претставата „Једваносимсобоакаломистобо“ на Сараевскиот воен театар „Сартр“ од Босна и Херцеговина. Покрај