fudbal iran

Спорт

Катанец ќе ја води ирачката репрезентација

А1он
Словенецот Сречко Катанец е назначен за селектор на ирачкиот национален фудбалски тим. Како што објави „Л’Екип“ 55-годишниот тренер потпиша договор со Ирачката фудбалска федерација со
Спорт

„Иранскиот Меси“ ја напушти репрезентацијата на 23 години поради неговата мајка

А1он
Напаѓачот на Иран, Сардар Азмун се откажа од репрезентацијата на само 23 години. Причина за одлуката на Азмун е неговата мајка, која неодамна се опоравила