foks njuz

Свет

Телевизијата „Фокс Њуз“ казнета со еден милион долари во случајот за сексуално вознемирување

А1он
Комисијата за човекови права во градот Њујорк ја казни „Фокс Њуз“ со еден милион долари – најголема казна во нејзината историја поради кршење на законите
Свет

ВИДЕО: Фокс њуз прекина говор на портпаролката на Белата куќа

А1он
Телевизијата Фокс њуз синоќа го прекина емитувањето на говорот на Кејли Мекинени, портпарол на Белата куќа, поради тврдењата дека демократите охрабрувале лажно и незаконско гласање,
Свет

Познатиот водител Такер Карлсон од Фокс њуз ги загуби најголемите реклами за помалку од 48 часа

А1он
За помалку од 48 часа, познатиот водител на телевизијата Фокс њуз, Такер Карлсон ги загуби сите поголеми реклами по изнесување на неговите ставови против „анти-расистичките“
Регион

„Фокс њуз“ ја преименува Србија во „Серкосовобија“

А1он
„Фокс њуз“ објави текст во кој пишува дека американскиот претседател се залага за договор помеѓу Белград и Приштина, а Србија ја нарекоа „Серкосовобија“. Во текстот