evn houm

Економија

Изборот за нов универзален снабдувач обвиткан со тајност

А1он
Три дена по неофицијалниот избор на ЕВН Хоум за старо нов универзален снабдува, нема официјална информација како се одвивал изборот и како течела аукција, кој
Економија

Кој ќе ги снабдува граѓаните со струја од јули? Понудите од ЕДС, ЕВН и ЕСМ отворени, Владата не закажува аукција

Орце Костов
Комисијата за избор на нов универзален снабдувач со електрична енергија на домаќинствата ги отвори понудите на „ЕВН Хоум“, на државната „ЕСМ“ и грчката компанија ЕДС
Економија

Во јануари претстои битка за универзален снабдувач: Ќе се дозволи ли конкуренција, а со тоа и поевтина струја?

А1он
Дали македонските граѓани ќе плаќаат поевтина струја во наредните пет години ќе зависи од тоа кој ќе го добие договорот за Универзален снабдувач на електрична
Македонија

ЕВН ќе се врати во Слупчане во август, гаранции дале локалните власти и политичките партии

А1он
Екипите на Електродистрибуција ќе почнат со реализација на проектот за реконструкција на мрежата во Слупчане информираат од ЕВН. Постигнат е договор со мештаните на Слупчане,
Економија

ЕСМ доставила до ЕВН Хоум понуда од 53 евра за мегават час електрична енергија

А1он
АД ЕСМ доставила до ЕВН Хоум како универзален снабдувач, понуда за купопродажна цена на електричната енергија од 53 евра за мегават час за покривање на
Економија

13,6 проценти повисока цена на струјата од ЕСМ за ЕВН Хоум

А1он
АД ЕСМ достави понуда до Универзалниот снабдувач со електрична енергија ЕВН Хоум за задоволување на 100 отсто од планираните потреби за тарифните потрошувачи за првата