erikson

Економија

Ериксон ги стопира сите бизнис активности во Русија

А1он
Шведскиот производител на телекомуникациска опрема Ериксон денеска соопшти дека го суспендира целиот бизнис во Русија, а тоа компанијата ќе ја чини 900 милиони шведски круни
Економија

„Волстрит џурнал“: САД сакаат вештачки да ја зголемаат конкуренцијата со „Хуавеј“

А1он
Администрацијата на САД веќе подолго време подготвува план за преземање на европските компании „Ериксон“ и на „Нокиа“ од американски технолошки и телекомуникациски конзорциуми со цел
Економија

Вестагер: Нокиа и Ериксон да одговорат дали се за продажба

А1он
Шефицата на Европската унија за заштита на конкуренцијата Маргрете Вестагер остави можност американската Влада да се стекне со акционерски акции кај водечките играчи во областа