ekstremisti

Свет

Германски полицајци суспендирани откако се зачлениле во онлајн клуб на обожаватели на Хитлер

А1он
Во германската сојузна држава Северна Рајна-Вестфалија се откриени затворени комуникациски групи во кои се разменувале содржини со екстремнодесничарска тематика, а меѓу членовите имало и 29
Свет

Во германската армија минатата година уапсени седум екстремисти

А1он
Во германската армија минатата година биле уапсени седум екстремисти, јавија локалните медиуми повикувајќи се на статистички податоци од Воената контраразузнавачка служба (МАД). Вкупно четворица од