cinedays

Култура

Филмот „Мими“ вечерва го отвора Меѓународниот фестивал на европски филм „Синедејс“

А1он
Со изложба на постери и филмот „Мими“ на Даријан Пејовски вечерва се отвора 21. Меѓународен фестивал на европски филм „Синедејс“. Репертоарот на стартот на „Синедејс“
Култура

Отворање на Синедејс 2022 со македонската премиера на играниот филм „Мими“

А1он
Отворањето на 21 издание на фестивалот на европски филм „Синедејс“ со македонската премиера на долгометражниот игран филм „Мими“ во режија на Даријан Пејовски, е на
Култура

Загревање за Cinedays – Европско патувачко кино под отворено небо

А1он
Втор пат годинава, „Европското патувачко кино под отворено небо“ носи нови европски филмови со проекции на отворено за публиката низ земјата, овој пат во Валандово,
Култура

Почнува јубилејното 20-то издание на фестивалот на европски филм CINEDAYS

А1он
Денеска почнува јубилејното 20-то издание на фестивалот на европски филм CINEDAYS и ќе трае до 21 јули. Програма за вечерното отворање на фестивалот опфаќапроекција на