bojan biftek

Македонија

Татко му на Маричиќ порача „једи *овна ти што прашуваш“, вицепремиерот се огради и извини

Кристијан Ландов
Момир Маричиќ, татко на Бојан Маричиќ, порача „једи *вна ти што прашуваш“, на видеото каде новинар на „А1он“ упатуваше прашања до еврокомесарот Дејвид Гир и
Видео Македонија

ВИДЕО: Кога Маричиќ се црвенее и манипулира пред евроамбасадорот Гир за бифтеците на државна сметка

Со манипулации пред евроамбасадорот Дејвид Гир, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ се обиде да се оправда за неговото одбивање да ги даде сметките што
Македонија

На Маричиќ му е гајле за ЕУ, транспарентноста и законите, кога треба да ги сокрие сметките за „гага кркање“ по кафеани

Кристијан Ландов
Вицепремиерот Бојан Маричиќ стана и главен преговарач во ЕУ, а токму тоа е човекот кој упорно го крши законот и одбива да ги даде сметките
Македонија

Вети и се сокри: Маричиќ ги опишува вкусовите на македонската храна, додека одбива да каже што јадел со државни пари

Кристијан Ландов
Вицепремиерот Бојан Маричиќ на социјалните мрежи пишува за подготовка на храна, разновидни вкусови и вина, но и натаму не одговара на барањата според кој е
Македонија

ВИДЕО: Маричиќ бара Тупанчески да го оправда со кого ги јадел бифтеците платени од државна сметка

Кристијан Ландов
Вицепремиерот Бојан Маричиќ пред повеќе од еден месец најави извештаи со кои ќе докаже дека не јадел сам бифтеци, калифорниски пастрмки, но и пици за
Македонија

Кој манипулира: За да ја намали сумата, Маричиќ си пресмета дека со државни пари јадел 365 дена во годината

Кристијан Ландов
Вицепремиерот Бојан Маричиќ вчера ја обвини редакцијата на „А1он“ дека неточно информирала и манипулативно презентирала бројки за тоа колку државни пари потрошил за јадење во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Маричиќ за богатите гозби на државен трошок: Не се согласувам дека тоа е некаков проблем

Кристијан Ландов
„Кристијан Ландов тука ли е? Не е. Ми недостасува, да му кажам, колку бифтеци изедовме“. Ова беше првата реченица на вицепремиерот Бојан Маричиќ откако „А1он“
Македонија

Од бифтеци и јунешки мускули до калифорниски пастрмки, Маричиќ трошел по една просечна плата од државна сметка за јадење

Кристијан Ландов
Нема месец во кој Бојан Маричиќ како министер за правда не бил во ресторан на државна сметка. Од бифтеци и печења до свежи риби и