bluz

Култура

Концерт посветен на Џими Хендрикс и настап на бенд од Грција вечер на „Блуз и соул“

А1он
Блуз и соул фестивалот вечер од 21 часот во „Станица 26“ ќе почне со концерт на италијанско-американскиот четиричлен состав „Leon Hendrix & Fulvio Feliciano Band“