bih

Македонија

ОхридСкај: ВМРО-ДПМНЕ ќе го обвини Црвенковски за падот на кингерот

А1он
Порталот ОхридСкај,  пишува дека босанското обвинителство било под притисок на македонските институции да отвори уште еднаш истрага за падот на Кингерот и смртта на претседателот
Регион

ВИДЕО: На босанскиот министер за надворешни работи му се слоши во тек на интервју

А1он
Босанскиот министер за надворешни работи, Златко Лагумџија синоќе беше пренесен во сареавската болница, откако му се слоши во текот на интервјуто во студиото на ТВ
Регион

Хилари Клинтон од следната недела на Балканска турнеја

А1он
Американскиот државен секретар, Хилари Клинтон следната недела ќе ги посети Србија, Косово, и Босна и Херцеговина, за да даде поддршка и да покаже дека САД