benet

Свет

Нафтали Бенет е во изолација поради ковид во неговото семејство

А1он
Израелскиот премиер Нафтали Бенет негативно е тестиран на коронавирус, откако претходно беше изолиран поради тоа што неговата ќерка е заразена со вирусот. Бенет вчера го
Свет

Бенет: Иран вооружен со атомска бомба е егзистенцијален предизвик за Израел

А1он
Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска на владина седница на која присуствуваше германската канцеларка Ангела Меркел оцени дека светот не може да биде неутрален во однос
Свет

Новиот израелски премиер е милионер и националист, поранешен војник-специјалец

А1он
Членовите на израелскиот парламент, Кнесетот, ѝ изгласаа доверба на новата коалициска влада која ќе ја предводи некогашниот војник-специјалец, милионерот и националист Нафтали Бенет. Со одлуката