baern minhen

Спорт

Баерн Минхен ги крати платите за невакцинираните фудбалери

А1он
Бундеслигашот Баерн Минхен одлучи да им ги намали месечните примања на своите фудбалери, кои одбија да се вакцинираат против коронавирусот и поради тоа се наоѓаат
Спорт

Фудбалерите на Баерн веќе не мора ноќта пред домашните натпревари да ја поминуваат во хотел

А1он
Тренерот на Баерн Минхен, Јулијан Нагелсман воведе нови правила. На играчите сега им е дозволено да ја поминат ноќта со своите семејства пред домашните натпревари
Спорт

Деветта титула во низа за Баерн Минхен

А1он
Фудбалерите на Баерн Минхен ја обезбедија денеска деветтата последователна шампионска титула во Бундеслигата, откако нивниот единствен конкурент во трката за трофејот Лајпциг загуби на гостувањето
Спорт

Баерн ја заврши годината со добивка и покрај коронавирусот

А1он
Европскиот и германски првак Баер Минхен ја заврши сезоната 2019/20 со добивка, и покрај глобалното влијание на коронавирусот. Германскиот фудбалски гигант соопшти дека ланската сезона
Спорт

Не успеа и третиот обид за нов договор меѓу Баерн и Алаба

А1он
Раководствотo на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен, повторно не успеа да се договори за продолжување на договорот со дефанзивецот Давид Алаба, објави новинарот на „Билд“,
Спорт

ЛШ: Европскиот шампион го прегази Атлетико, Лукаку го спаси Интер во Милано

А1он
Европскиот шампион Баерн Минхен го победи Атлетико Мадрид со 4: 0 во натпревар од групата „А“ во Лигата на шампионите на „Алијанц Арена“. „Јорганџиите“ тргнаа
Спорт

Коронавирусот не го одмина ни европскиот шампион Баерн, Гнабри е позитивен

А1он
МФудбалерот на Баерн Минхен, Серж Гнабри е позитивен на коронавирусот и ќе го пропушти утрешниот натпревар против Атлетико Мадрид во Лигата на шампионите, објави германскиот
Спорт

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

А1он
Европскиот шампион Баерн Минхен вечерва го победи освојувачот на Лига Европа, Севилја во Суперкупот на УЕФА со 2:1 по продолженијата. Шпанците го отворија резултатот со
Спорт

Баерн покажа кој е шампион, го „почести“ Шалке со осум голови на отворањето на сезоната

А1он
Актуелниот европски и германски фудбалски шампион, Баерн Минхен, силно тргна кон одбрана на трофејот во Бундеслигата. Баварците вечерва, на отворањето на новата сезона во Германското