albanija izbori

Регион

Победа на Рама на изборите во Албанија, пoкажуваат излезните анкети

А1он
Владеачката Социјалистичка партија на актуелниот премиер Еди Рама ќе биде победник на денешните парламентари избори во Албанија покажува излезната анкета на телевизијата „Топ Чанел“. Социјалистите
Регион

Целибаши: Изборниот ден во Албанија помина во мирна атмосфера

А1он
Наспроти тензичната изборна кампања, денешниот изборен ден во Албанија помина без проблеми. По затворањето на гласачките кутии во 19 часот претседател на Централната изборна комисија
Регион

Избори во Албанија: Гласаа Мета, Рама, Баша, како и косовскиот премиер Курти

А1он
Своето право на глас денеска претпладне на парламентарните избори во Албанија го остварија трите главни политички личности во земјата, како и косовсккот премиер, кој поседува
Регион

Трет мандат за Рама или прва шанса за Баша – Албанија на парламентари избори

А1он
Албанските граѓани денеска ќе гласаат на деветите по ред парламентарни избори во плурална Албанија. Овие избори се одржуваат во јубилејна година, 30 години од падот
Регион

Заврши жестоката кампања, Албанија утре оди на избори

А1он
По едномесечната изборна кампања, која се одвиваше многу поразлично од досегашните, поради пандемијата со Ковид-19, денeска во Албанија е изборен молк, пред утрешните деветти по