Силен земјотрес ја погоди Романија

Од:

Силен земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Романија, соопшти ЕМСЦ.

Земјотресот се случил нешто по 17:00 часот, а епицентарот бил во близина на градот Нехоџу.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 136 километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер ја погоди границата меѓу Киргистан и Кина

Земјотрес во Бугарија

Земјотрес почувствуван во Струга и околината

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес во Италија

Силен земјотрес во БиХ, епицентарот е на 16 километри од Сараево