Тепачка во кафеана во Аеродром, уапсени неколку лица

Од:

На 04.07.2022 во 01.00 часот на подрачјето на Аеродром, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ги привеле Ж.Г.(25) и А.Г.(21), двајцата од Скопје, затоа што околу 00.30 часот пред угостителски објект на подрачјето на Аеродром, пријавените заедно со Д.М.(20) од Скопје, од една страна и И.С.(42) од Скопје, од друга страна, го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка, во која И.С. употребил тврд предмет.

dobivaj vesti na viber

Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Велешанец претепал познаник во гостилница

Горан Наумовски