Сончево и претежно тивко

Од:

Времето ќе биде сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната ќе достигне од 10 до 16 степени.

Во Скопје сончево и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 13 степени.

До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со појава на мала до умерена облачност, особено во недела. Од почетокот на следната седмица ќе има услови за слаб локален дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер

Горан Наумовски

Утрото студено, преку ден до 14 степени

Сончево, тивко и топло до 17 степени

Сончево со умерена облачност во северните делови