Осумнаесетгодишник од гостиварско осомничен за силување малолетна роднина

Од:

Осумнаесет годишник од гостиварско е задржан во полиција и изведен пред надлежен судија под сомнение дека сексуално злоупотребил малолетна девојка.

Според информациите од СВР Тетово, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера во 17:30 часот го лишиле од слобода А.Е. 18-годишен жител на гостиварско село. Тој се сомничи дека дента околу 14:30 часот во селото извршил обљуба врз малолетничка, која му била роднина.

По пријавувањето, А. Е. е задржан во Полициската станица Гостивар и со соодветен поднесок денеска ќе биде изведен пред судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар.

Би можело да ве интересира

Велешани нападнале и силувале малолетничка

Ана Ололовска

Притвор за 31-годишен гостиварец осомничен за силување​ малолетничка

Ана Ололовска

Тренер по џудо извршил полови дејствија врз 14-годишни деца во Прилеп, поднесено обвинение

Ана Ололовска

Силувач обљубил малолетно девојче од Петровец, ќерка на негов колега од работа

Жарко Настоски

Босанец осуден на 17 години затвор за силување на три малолетни сестри, со чија мајка бил во врска

Жарко Настоски

Детали за грозоморниот сексуален напад во Гостивар: Тинејџерот насила ја одвел 12-годишната роднина во стадионски тоалет

Жарко Настоски