Maж во Аеродром се обидел да силува жена

Од:

МВР извести дека вчера околу 22 часот во СВР Скопје 35-годишна жена пријавила дека околу 21.45 часот на подрачјето на Аеродром во објект на правно лице едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеал.

– Се преземаат мерки за расчистување на случајот – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Момче е осомничено за силување на малолетничка од Скопје

Штипјанец силувал 27-годишна жена

Капетан на Војската на Србија е осуден на доживотен затвор поради силување на својата малолетна ќерка

Очув од Делчево осомничен за силување на 15-годишно девојче

Горан Наумовски

Скопјанец пријавил дека двајца малолетници го силувале неговиот малолетен син

Горан Наумовски

Познат британски политичар уапсен под обвинение за силување