ФОТО: Атмосферата во Скопје утрово

Од:

Денеска дел од македоснките политичари беа во Скопје и положија цвеќе пред споменикот на Методија Андонов-Ченто, претседателот на Президиумот на АСНОМ и пред спомениците на Никола Карев и на АСНОМ во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Погледнете дел од атмосферата!

[nggallery id=219]

ФОТО: МИА

Би можело да ве интересира

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири

Ана Ололовска

„Победа за сите“ – заеднички лајтмотив на чествувањата во Крушево, Пелинце и Скопје

Ана Ололовска

Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Ана Ололовска

Одбележувањето на двата историски Илиндена без масовни собири и со здравствени протоколи

Ана Ололовска

Охридскиот кризен штаб за празничниот викенд најавува засилени контроли, препорачува придржување до заштитните мерки

Жарко Настоски

Leave a Comment

fourteen + 20 =