Двајца скопјани силувале 18-годишна девојка

Од:

МВР поднесе кривична пријава против С.С.(22) и Д.Д.(23), двајцата од Скопје.

Тие се осомничени поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад и силување“.

Пријавените со употреба на сила извршиле обљуба врз 18-годишна девојка.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Кочани силувал малолетничка од Скопје

Струмичанец силувал малолетно лице со пречки во развојот

Горан Наумовски

Mаж од Куманово е осомничен за силување, а со телефон ја снимал жртвата

Приведен кавадарчанец пријaвен за силување

Хрватска: 30 дена притвор за мажот кој претепа и силуваше девојка

Татко си ги силувал трите малолетни ќерки, мајката знаела и молчела