Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Од:

Денот на Републиката 2 Aвгуст, недела, е неработен ден за сите граѓани, а согласно Законот за празници на РМ неработен е и 3 август, понеделник, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

dobivaj vesti na viber

Од Министерството на сите граѓани им го честитаат Денот на Републиката.

Би можело да ве интересира

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири

Ана Ололовска

„Победа за сите“ – заеднички лајтмотив на чествувањата во Крушево, Пелинце и Скопје

Ана Ололовска

Одбележувањето на двата историски Илиндена без масовни собири и со здравствени протоколи

Ана Ололовска

Охридскиот кризен штаб за празничниот викенд најавува засилени контроли, препорачува придржување до заштитните мерки

Жарко Настоски

Влада: Свеченостите по повод Илинден ќе се одржат во посебни услови

Ана Ололовска