Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Од:

Денот на Републиката, 2 Aвгуст, односно 3 август (понеделник), е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Втори август – „Илинден“ е неработен согласно со Законот за празниците на Република Македонија.

Од Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани на Република Македонија им го честитаат Денот на Републиката.

Би можело да ве интересира

2.Aвгуст е неработен ден за сите граѓани на Македонија

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири

Ана Ололовска

„Победа за сите“ – заеднички лајтмотив на чествувањата во Крушево, Пелинце и Скопје

Ана Ололовска

Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Ана Ололовска

Одбележувањето на двата историски Илиндена без масовни собири и со здравствени протоколи

Ана Ололовска