Денот на Републиката 2 Август неработен за сите граѓани

Од:

Денот на Републиката 2 Aвгуст (среда) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информираат денеска од Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани им го честитаат Денот на Републиката.

Би можело да ве интересира

2.Aвгуст е неработен ден за сите граѓани на Македонија

САД го честитаа празникот Илинден

Ана Ололовска

Реафирмирани вредностите на двата Илиндена, одбележувањето без масовни собири

Ана Ололовска

„Победа за сите“ – заеднички лајтмотив на чествувањата во Крушево, Пелинце и Скопје

Ана Ололовска

Денот на Републиката неработен за сите граѓани

Ана Ололовска

Одбележувањето на двата историски Илиндена без масовни собири и со здравствени протоколи

Ана Ололовска