17-годишно момче силувало малолетничка

Од:

МВР извести дека на 23.08.2023 во 19.30 часот во полициската станица Кисела Вода, 50 – годишен скопјанец пријавил дека на 21.8.2023 врз неговата малолетна ќерка била извршена обљуба од 17-годишник од Скопје, со кого била во врска.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Кочани силувал малолетничка од Скопје

Струмичанец силувал малолетно лице со пречки во развојот

Горан Наумовски

Mаж од Куманово е осомничен за силување, а со телефон ја снимал жртвата

Приведен кавадарчанец пријaвен за силување

Хрватска: 30 дена притвор за мажот кој претепа и силуваше девојка

Татко си ги силувал трите малолетни ќерки, мајката знаела и молчела