Хорор на аеродром: Едно лице загина откако паднало во моторот на авионот

Од:

Едно лице загина откако удри во моторот на патнички авион на KLM на аеродромот Шипхол во Холандија, објавија локалните медиуми.

Екипата за итна помош веднаш реагирала.

Пријавено е дека патниците и членовите на екипажот биле во Ембраер 190 кога се случила несреќата.

Авионот на летот 1341 на KLM требаше да тргне од Шипхол, Амстердам до Билунд, Данска.

Се уште не е познато дали жртвата патувала со авионот на оваа авиокомпанија или работела на аеродромот.