(ВИДЕО) Американскиот сенатор Грам се закани на Кина: Затворете ги пазарите, се уште се продаваат лилјаци и заклани зајаци таму

Од:

Сенаторот на Јужна Каролина, Линдзи Грам упати апел до Кина да ги затвори своите пазари од каде се смета дека произлезе коронавирусот, заканувајќи се дека ќе ја користи американската трговија се додека власта во Пекинг не направи нешто за да ги намали ширењата на вирусот.

„Што може Кина да направи за да му помогне на светот? – Да ги затвори пазарите“, кажа сенаторот и голем поддржувач на американскиот претседател, Доналд Трамп.

Гостувајќи во емисијата „Фокс и пријателите“ тој соопшти дека планира да испрати писмо до Светската Здравствена Организација (СЗО) и на кинескиот амбасадор во земјата по сознанието дека во Кина се уште има продажба на лилјаци и зајаци на и околу локалните пазари.

Би можело да ве интересира

Дали потеклото на вакцината ќе влијае на патувањето на граѓаните

Ландов

Матичните доктори кои не можеа да дискутираат за лекот Ивермектин, ќе гледаат снимка

Секој четврти Русин веќе е отпорен на ковид-19, тврди функционерката Попова

Жарко Настоски

Тренерот на ПСЖ Покетино се зарази со коронавирус

Жарко Настоски

Можеби никогаш нема да го најдеме „нултиот пациент“, велат од СЗО

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српскиот епидемиолог Кон се разлути: Јас не сум ничиј подопашник!

Жарко Настоски