totenham

Спорт

Двајца кандидати меѓу фаворитите за тренерското место во Тотенхем

А1он
Англискиот фудбалски клуб Тотенхем Хотспур започна да бара нов тренер. По отказот на Жозе Мурињо, клубот не се одлучи за постојан шеф на стручниот штаб,
Спорт

Сагата околу трансферот на Бејл е при крај, Тотенхем сака да го врати во старото јато

А1он
Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл. Велшанецот беше остранет од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик