silvester stalone

Магазин

(ВИДЕО) Сталоне во Ватикан, разменија боксови со папата: Ги гледав твоите филмови

А1он
Актерот Силвестер Сталоне, кој последниве месеци беше во центарот на медиумското внимание поради обвинувањата дека се разведува од сопругата Џенифер Флавин, но и поради пластичните
Магазин

ВИДЕО: Рамбо престана да се бојадисува, го покажа својот природен изглед

А1он
Силвестер Сталоне (73) му се врати на својот природен изглед и престана да ги бојадисува косата и брадата. Тој се пофали на својот инстаграм-профил со
Магазин

Сталоне: Дојде време да се збогуваме со Роки Балбоа

А1он
Холивудскиот глумец Силвестер Сталоне (72) на социјалните мрежи објави дека легендарниот Роки Балбоа стигнал на крајот од неговото долго 40-годишно патување. Од беда до сјај