sevcenko

Свет

ВИДЕО: Шевченко едвај се спасил во денешното руско гранатирање

А1он
Легендарниот украински фудбалер Андриј Шевченко едвај го преживеал гранатирањето на Киев утрово од руските сили. Русија истрела 80 проектили и 12 беспилотни летала камикази кон
Спорт

Раководството на Џенова одлучи да му даде уште една шанса на Шевченко

А1он
Тренерот на Џенова, Андриј Шевченко ќе ја задржи функцијата во блиска иднина, пренесува „La Gazzetta dello Sport“. Италијанскиот спортски весник посочува дека управата на клубот
Спорт

Шевченко по поразот од Германија: Задоволен сум, се однесувавме достоинствено

А1он
Селекторот на Украина, Андриј Шевченко изјави дека е задоволен од учинокот на неговиот тим на мечот од Лигата на нации против Германија. Украинците загубија со
Спорт

Шевченко го продолжи договорот со репрезентацијата на Украина до крајот на 2022 година

А1он
Претседателот на Украинската фудбалска асоцијација (УАФ) Андриј Павелко објави продолжување на договорот со селекторот на украинскиот национален тим Андриј Шевченко. -Извршниот комитет на УАФ со
Спорт

Шевченко: Ова со коронавирусот е како Чернобил

А1он
Поранешниот украински фудбалер, а сега селектор на репрезентација, Андриј Шевченко, во разговор за италијански „Скај“, ја спореди актуелната состојба на коронавирусот во светот со нуклеарната