serena vilijams

Магазин

„Добре дојде, прекрасен ангелу“: Серена Вилијамс го роди вторто дете

А1он
Американската тенисерка Серена Вилијамс го роди своето второ дете, девојчето по име Адира Ривер Оханијан, а заедно со сопругот Алексис Оханијан за тоа ги извести
Спорт

Серена Вилијамс е бремена: На забавата го откри полот на бебето

А1он
Американската тенисерка Серена Вилијамс е бремена. Таа и нејзиниот сопруг Алексис Оханијан приредија забава за семејството и пријателите за да го откријат полот на бебето.
Спорт

Сестрите Вилијамс ќе играат двојки во Њујорк пред пензионирањето на Серена

А1он
Серена и Венус Вилијамс немаат играно двојки од Ролан Гарос во 2018 година, но ќе бидат партнерки последен пат на САД опен, откако добија вајлд-карта
Спорт

ВИДЕО: Серена Вилијамс во солзи по елиминацијата на Австралија опен

А1он
Американката Серена Вилијамс се расплака за време на прес-конференција откако ноќеска загуби од Јапонката Наоми Осака со резултат 3:6, 4:6 во полуфиналето на Австралија опен.
Спорт

Серена за Ролан Гарос: Не знам, мора да се грижам за моето здравје

А1он
Серена Вилијамс се уште нема донесено одлука дали ќе настапи на Ролан Гарос. Американската тенисерка зборуваше и за фактот дека ќе биде дозволено присуство на