sep blater

Спорт

ФИФА му изрече нова суспензија на Сеп Блатер

А1он
ФИФА денеска повторно го суспендираше својот поранешен претседател Сеп Блатер поради финансиски малверзации, седум месеци пред да му истече веќе изречената суспензија. Етичкиот комитет на
Спорт

ФИФА поднесе нова тужба против поранешниот претседател Блатер

А1он
Меѓународната фудбалска асоцијација (ФИФА) поднесе до кантоналното Обвинителство во Цирих кривична пријава против својот поранешен претседател Сеп Блатер поради „криминални активности“ поврзани со музејот на
Свет Спорт

Падна едно од обвиненијата за корупција против Блатер

А1он
Швајцарското обвинителство ќе отфрли едно од обвиненијата за корупција против поранешниот претседател на ФИФА, Сеп Блатер, пренесува францускиот весник „Ле Монд“. Според весникот, 84-годишниот Швајцарец