sampdorija

Спорт

По Габијадини, уште четворица фудбалери на Сампдорија со коронавирус

А1он
Италијанските медиуми објавија дека освен Маноло Габијадини уште четворица фудбалери на Сампдорија се позитивни на коронавирус. Според новинарот Фабрицио Романо покрај Габијадини и Омар Коли,