sad ubistvo

Свет

Две лица убиени, еден полицаец повреден при рутинска сообраќајна контрола во Сан Антонио

А1он
Две лица се убиени, а еден полицаец е повреден во Сан Антонио, Тексас, откако рутинска сообраќајна контрола се претвори во инцидент со пукање. Началникот на
Свет

ВИДЕО: Почина актерот Еди Хасел откако беше застрелан на улица

А1он
Американскиот актер Еди Хасел кој беше застрелан во неделата во Тексас им подлегна на повредите добиени од огнено оружје. Веста за смртта на актерот ја
Свет

ВИДЕО: Американската полиција уби Афроамериканец кој се спротивстави при апсење

А1он
Американската полиција уби уште еден Афроамериканец, 27-годишниот Рајшард Брукс. Полициски службеници во Атланта пукале и го убиле 27-годишниот Афроамериканец, откако го пронашле како спие во
Свет

ВИДЕО: Полицаец застрела бремена жена во Тексас

А1он
Шокантно видео на фатална кавга помеѓу американски полицаец и 45-годишна жена беше објавено на социјалните мрежи. Инцидентот се случил Бејтаун, Тексас. Името на полицискиот службеник