robert de niro

Магазин

(ВИДЕО) Роберт де Ниро: Налудничаво е да се верува дека Трамп може да работи добро

А1он
славниот актер Роберт де Ниро на Канскиот филмски фестивал зборуваше за улогата на негативец во филмот Killers of the Flower Moon, во режија на Мартин
Магазин

(ВИДЕО) Де Ниро до Федерер: Не доаѓам во Швајцарија, не ми се допаѓа земјата, нема драма

А1он
Тениската ѕвезда Роџер Федерер и холивудската актерска легенда Роберт Де Ниро се дел од спот за промоција на туризмот во Швајцарија. Федерер е нов амбасадор
Магазин

Роберт де Ниро упати жестоки зборови кон Трамп

А1он
Популарниот холивудски глумец Роберт де Ниро упати низа жестоки вулгарни зборови кон претседателот на САД, Доналд Трамп на церемонија на доделување на наградата на Националниот