porshe

Магазин

На тинејџер случајно му биле уплатени 9 милиони евра на сметка: Сакал да купи Порше

А1он
18-годишниот Дејн Гилеспи од Белфаст едно утро отишол да ја провери својата банкарска сметка и бил шокиран кога открил дека станал милионер преку ноќ. На
Економија

Енергетска одржливост за успешна електрична мобилност предводена од Порше Македонија

А1он
Инсталирани првите Turbo DC полначи за електрични возила во државата Активирана фотоволтаична централа за генерирање на електрична енергија. Порше Македонија ја проширува инфраструктурата за полнење
Економија

„Порше“ вложува 63 милиони евра во нова германска вселенска агенција

А1он
Автомобилската компанија „Порше аутомобил холдинг СЕ“, која меѓу другото ја контролира и „Фолксваген групацијата“, е најновиот голем инвеститор којшто се стреми кон улога во вселенската
Свет

Претрес во канцелариите на „Порше“ поради сомневање за корупција

А1он
Канцеларијата на јавниот обвинител во Штутгарт соопшти дека се претресени канцелариите на производителот на спортски автомобили „Порше“, поради сомневање за подмитување ревизори заради добивање даночни