napad london

Свет

Објавено видео од терористичкиот напад во Лондон – „крв имаше насекаде“, велат очевидци

А1он
Очевидци на социјалните мрежи објавуваат видеа од нападот кој властите во Лондон го окарактеризаа како „терористички“, откако напаѓач избоде најмалку две лица во јужниот дел
Свет

Двајца се повредени во терористичкиот напад во Лондон, не се знае нивната состојба

А1он
Две лица се повредени во наводниот терористички напад во јужниот дел на Лондон, но засега не е позната нивната здравствена состојба, соопшти локалната полиција. „Засега
Свет

Градоначалникот на Лондон: Нема да дозволиме терористи да го уништат нашиот начин на живот

А1он
Градоначалникот на Лондон, Садик Кан се огласи во врска со терористичкиот напад извршен денеска во британскиот главен град, при што се избодени неколку луѓе од
Свет

ВИДЕО: Тројца избодени со нож во Лондон, напаѓачот ликвидиран

А1он
Најмалку три лица се избодени со нож во напад кој се случи денеска во јужниот дел на Лондон. Полицијата засега го третира инцидентот како тероризам,