medlin mekken

Магазин

Софтверот за препознавање лице даде „90% сигурен“ резултат за девојката која тврди дека е Медлин МекКен

А1он
Една компанија во Швајцарија користеше софтвер за препознавање лице на слики објавени на Инстаграм на девојката која верува дека можеби и исчезнатата Медлин МекКен. Џулија
Магазин

„Речиси сум сигурна дека сум Медлин МекКен, подготвена сум да одам на ДНК тест“, тврди Германка

А1он
Тврди дека има докази, од кои некои се пеги на ногата и дамка во окото на истите места како исчезнатото девојче. Девојка на Инстаграм е
Свет

Пронајден мртов Кевин Халиган, детективот кој ја бараше малата Медлин

А1он
Приватниот детектив (56) кого го најмија родителите на малата Медлин Меккен за да го пронајдат девојчето кое што мистериозно исчезна пред десетина години, е пронајден
Свет

Португалски полицаец треба да плати 500.000 евра на семејството на исчезнатото британско девојче

А1он
Поранешниот португалски полициски инспектор Гонсало Амарал, кој бил одговорен за истрагата за исчезнувањето на британското девојче Медлин Меккен во 2007 година, на крајот од судскиот процес е осуден