italijanska policija

Регион

Србин во Италија при редовна контрола на граница: Удирал полицајци во нозе па се обидел да им го одземе пиштолот

А1он
При редовна контрола во Виченца, полицијата запрела Србин кој бил зад воланот на автомобил, по што му побарале документи – пренесува италијански LaPiacaWeb – По