igra na tronovi

Магазин

ВИДЕО: ХБО објави сцена од новата сезона на „Игра на тронови“

А1он
Продукциската куќа ХБО објави сцена од новата сезона од серијата „Игра на тронови“, на три месеци пред премиерата. https://www.youtube.com/watch?v=Y7vrjkheBt8 Иако видеото трае само неколку секунди,
Магазин

Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од серијата „Игра на тронови“

А1он
Британската актерка Емилија Кларк на невообичаен начин се опрости од улогата во најпопуларната серија последните години „Игра на тронови“. Кларк која го толкува ликот „Мајка
Магазин

Ѕвездите од „Игра на тронови“ заработуваат по половина милион долари од епизода

А1он
Според многу критериуми „Игра на тронови” е најголема телевизиска серија и најголем хит во историјата на телевизијата ХБО, па воопшто не изненадува фактот дека главните