garet bejl

Спорт

Бејл надвор од терените следните 2-3 недели поради повреда

А1он
Фудбалерот од средниот ред Герет Бејл ќе ги пропушти претстојните натпревари на Реал Мадрид поради повреда. Триесет и двегодишниот Велшанец заработи повреда на мускулот (листот)
Спорт

Сагата околу трансферот на Бејл е при крај, Тотенхем сака да го врати во старото јато

А1он
Реал Мадрид веројатно ќе успее да се „ослободи“ од Герет Бејл. Велшанецот беше остранет од маркетинг кампањата за нови дресови, скоро ништо со неговиот лик