fudbal saudiska arabija

Спорт

Саудиска Арабија прогласи национален празник по победата над Аргентина

А1он
Утре нема да се оди на работа во Саудиска Арабија, откако кралството ја прогласи средата за национален празник по славната 2:1 победа над Аргентина. Кралот
Спорт

(ВИДЕО) Чудо во Катар: Саудиска Арабија ја шокираше Аргентина

А1он
Аргентина важи за еден од најголемите фаворити за титулата на СП во Катар, но тоа најверојатно не го признаваат фудбалерите на Саудиска Арабија. Направија вистинско
Спорт

Пици нема да добие нов договор со Саудиска Арабија

А1он
Фудбалската федерација на Саудиска Арабија нема да го обнови договорот со селекторот Хуан Антонио Пици, објави официјалниот сајт на организацијата. Претходно, и самиот шпански фудбалски