boris jonson

Свет

Џонсон и Трамп сакаат координиран одговор на коронавирусот

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп се согласија дека е потребен координиран меѓународен одговор на пандемијата на новиот коронавирус, вклучително и по
Свет

Џонсон денеска ќе разговара со Трамп, до крајот на неделата и со кралицата

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп и подоцна неделава ќе се сретне со британската кралица Елизабета Втора, соопшти портпаролот
Свет

Борис Џонсон e во добро расположение откако излезе од интензивна нега

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон е во „многу добро расположение“ откако синоќа се премести од единицата за интензивна нега во болничка соба, но неговото закрепнување сè
Свет

Џонсон пуштен од интензивна нега

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон веќе не се наоѓа на Одделот за интензивна нега на болницата „Сент Томас“ во Лондон, изјави неговиот портпарол, пренесоа британските медиуми.
Свет

Раб: Немав контакт со премиерот Џонсон

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон немал никаков контакт со својот заменик, шефот на британската дипломатија Домниник Раб, откако тој ја извршува неговата премиерска функцијата, изјави денеска
Свет

Борис Џонсон е „клинички стабилен“, но се уште на интензивна нега

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон е „клинички стабилен“ на Одделот за интензивна нега и реагира на третманот против компликациите што го следат Ковид-19, јавија денеска британските
Свет

Раб: Верувам дека Џонсон ќе се извлече, бидејќи е борец

А1он
Шефот на британската дипломатија Доминик Раб денеска изјави дека е уверен дека британскиот премиер Борис Џонсон „ќе се извлече, бидејќи е борец“. Џонсон синоќа беше
Свет

Борис Џонсон се бори со коронавирусот, префрлен е на интензивна нега

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон е префрлен на интензивна нега, откако неговата состојба се влошила, пренесуваат британските медиуми. Неговата состојба се влошила попладнево, па медицинскиот тим