benfika

Спорт

Куќен притвор за претседателот на фудбалскиот гигант „Бенфика“

А1он
Португалскиот суд му изрече денеска куќен притвор на претседателот на лисабонскиот фудбалски гигант Бенфика, Луис Фелипе Виеира, одредувајќи кауција во износ од три милиони евра.
Спорт

По одбивањето на Мурињо, Бенфика тренерската функција му ја нуди на Ван Гал

А1он
Португалскиот фудбалски великан Бенфика испрати понуда до холандскиот стручњак Луи ван Гал да ја преземе тренерската функција. Тимот од Лисабон остана без предводник, откако управата