ВИДЕО: Грабеж во центарот на Мостар: Вооружени лица упаднаа во бензинска пумпа, се заврши за минута

Од:

На социјалните мрежи се појави видео од грабежот на бензинската пумпа „Арена“ во мостарската населба Центар 2 што се случи синоќа во доцните вечерни часови.

На видеото е снимен моментот кога двајца вооружени и маскирани разбојници упаднаа во објектот, заканувајќи им се на присутните и украдоа две каси.

Инцидентот се случи на улицата Анте Старчевица на бензинската пумпа „Арена оил“ (поранешна станица „Центар“).

Извори од МУП на Херцеговско-неретванскиот (ХНК) кантон потврдија дека грабежот се случил околу 3 часот по полноќ, а го извршиле две маскирани лица. Засега не се знае колку пари се украдени.

Полицијата брзо реагираше на повикот за помош и биле пронајдени празни каси фрлени во близина на бензинската пумпа.

Во тек е детална истрага.