Драматично спасување од завеан автобус во Србија: Спасувачите цела ноќ извлекуваа патници

Од:

Пожарникарите-спасувачи ноќеска евакуираа граѓани од завеан автобус на патниот правец Врање – Крива Феја, кај градот Соколовац.

– Во акција која траеше цела ноќ, нашите колеги спасија 24 лица од заглавен автобус – стои во објавата на МВР на Србија на профилот на Инстаграм.