Имав орален секс со маж, но не мислам дека сум геј“: Познатиот диџеј и заводник шокира

Од:

Во разговорот што го водеа диџеј Дипло, поранешното момче на Кети Пери и манекенката Емили Ратајковски на нејзиниот подкаст „High low“ на големо се зборува.

Музичарот рече дека бил интимен со маж, но дека не е геј. Еден детаљ е клучен во ова, според неговото објаснување.

„Сигурен сум дека еден маж ми приушти орален секс, сигурен сум. 100 проценти“, рече Дипло, кого „мажите не го возбудувале премногу“.

Кога Емили го замолила да елаборира, тој остави впечаток дека е малку засрамен.

“Сум имал орален секс со маж многу пати, но не знам. Мислам, не е така геј, мислам”, додаде тој, а манекенката додаде: “Не знам, ти кажи ми .
Дипло, кој работи и како музички продуцент, потоа ја праша водителката за што разговарале пред темата за неговата сексуалност.

„Бил Клинтон“, беше нејзиниот одговор, а самото шоу започна со нејзината реченица:

„Треба да разговараме за она што ми го кажа синоќа, а тоа е дека си малку геј.

„Дали сакате веднаш да разговараме за тоа? Навистина ме интересираат прашањата што ги поттикнуваат социјалните мрежи“, рече Дипло, па го кажа следново за секси дрвосечачите чии фотографии често ги гледа на Инстаграм:

„Тие се згодни момци. Не знам дали целосно ќе ме префрли тоа на геј страната“, се пошегува тој, прашувајќи што би рекол ТикТок за неговата сексуалност.

„Некое време бев лезбејка на ТикТок. И си помислив: „Во ред, остроумно“, продолжи Емили Ратајковски, а подоцна во интервјуто можноста Дипло да го нарече геј беше „возбудлива“.

„Треба да бидеш среќен. Би можеле да зборуваме за твојата врска со жените. Ми се допаѓа што си малку флексибилни“, забележа таа.

Дипло објасни дека не сака сето ова да го дефинира како геј.

„Мислам дека најдобриот одговор што го имам е дека не сум геј. Има неколку момци.. би можел да излегувам со нив, како животни партнери“, сподели Дипло.

Според него, тој е вајб човек.

„Културата се смени, мажите се пофлексибилни“, рече тој, додавајќи дека порано мислел дека е чудно да се биде геј додека ги гледа своите врсници на училиште и роднините кои биле хомосексуалци, бидејќи тогаш ситуацијата била едноставно поинаква.

Дипло претходно се забавуваше со пејачката Кети Пери и раперката M.I.A.