ВО ЖИВО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ пред судот во Скопје

Од:

ВМРО-ДПМНЕ денеска протестира пред основниот суд Скопје по повод приведувањето на лицата инволвирани во настаните во Собранието на Република Македонија на 27 април, кога беа нападнати пратениците на парламентарното мнозинство.

Лидерот на партијата, Никола Груевски претходно ги повика сите членови и симпатизери да излезат да му се придружат на протестот пред судот.