Јоханес Хајндл утре и задутре на средби во Македонија

Од:

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија и амбасадор во Виена Јоханес Хајндл утре и задутре ќе биде во Скопје, каде што ќе разговара со претставници четирите партии, потписнички на Пржинскиот договор, соопшти Германската амбасада во земјата.

dobivaj vesti na viber

Хајндл, според соопштението, ќе има средби и со амбасадорот на САД Џес Бејли и со другите амбасадори од земјите на ЕУ.